ZDROWIE PSYCHICZNE

Masaż jest nie tylko cudownie relaksujący, ale także stanowi rozwiązanie wielu dolegliwości fizycznych.

Na przykład, jeśli cierpisz na napięte mięśnie, ból pleców lub karku, dobry masaż może naprawdę przynieść ulgę.

Ale czy wiesz, że masaż ma również pozytywny wpływ na Twoje zdrowie psychiczne?

Masaż pomaga nie tylko poprawić kondycję fizyczną, ale także psychiczną.

1. SPOKÓJ W GŁOWIE I SPOKOJNY SEN

Fizyczne i psychiczne skutki masażu są ze sobą ściśle powiązane. Ponieważ podczas masażu odpoczywasz fizycznie, odpręża się również twój umysł. Mięśnie się rozluźniają, ciśnienie krwi spada, a tętno zwalnia: to zapewnia spokój w ciele, ale przede wszystkim w głowie. Badania pokazują, że masaże pomagają lepiej spać i czuć się bardziej energicznie. Jeśli regularnie chodzisz na dobry masaż, ma to nawet długotrwały pozytywny wpływ na twoje zdrowie psychiczne. Chcesz więcej spokoju i energii? W takim razie spraw, aby masaż stał się stałym elementem Twojego stylu życia!

2. WIĘCEJ OKSYTOCYNY, MNIEJ STRESU

W sytuacjach stresowych organizm wytwarza różne hormony, w tym adrenalinę i kortyzol. Hormony te pomagają w szybkim i prawidłowym działaniu w niebezpiecznych sytuacjach. Kiedy jednak doświadczasz długotrwałego stresu, masz zbyt wysoki poziom kortyzolu we krwi powoduje to fizyczne dolegliwości i jest szkodliwe dla zdrowia psychicznego. Na przykład gorzej śpisz, masz depresję i czujesz się zestresowany lub niespokojny. Aby czuć się dobrze psychicznie, ważne jest, aby utrzymywać niski poziom kortyzolu. Pomaga w tym masaż. Podczas zabiegu stymulowana jest produkcja hormonu oksytocyny. Jest to odpowiednik kortyzolu i ma wszelkiego rodzaju działanie redukujące stres. Produkcja tego hormonu nie tylko zapewnia przyjemne i zrelaksowane uczucie, ale także na dłuższą metę odczuwasz mniejszy niepokój i stres.

3. POZYTYWNY WPŁYW NA NASTRÓJ I PEWNOŚĆ SIEBIE

Wreszcie, regularne masowanie ma również pozytywny wpływ na Twój nastrój, a nawet może zwiększyć Twoją pewność siebie. Jak to działa? Wiele badań wykazało, że podczas masażu wzrasta poziom dopaminy i serotoniny. Dopamina i serotonina to po prostu neuroprzekaźniki, substancje, które przekazują sygnały w mózgu. Obie substancje są ważne, aby czuć się szczęśliwym i doświadczać przyjemności.

Serotonina to prawdziwa „substancja szczęścia”: produkcja tej substancji ma pozytywny wpływ na nastrój, pewność siebie i sen. Dopamina odgrywa rolę nagrody w mózgu i pozwala czuć się usatysfakcjonowana oraz doznawać przyjemności. Ponieważ masaż stymuluje produkcję obu substancji, czujesz się szczęśliwszy i lepiej czujesz się ze sobą.

Masaż zatem pomaga w poprawie sprawności umysłowej, co zauważysz już po pierwszym zabiegu.

Dla długotrwałego efektu najlepiej rezerwować masaż na bieżąco, zaczynając od serii kolejnych zabiegów.

https://www.instagram.com/reel/CtW2IRtO0j9/?utm_source=ig_web_copy_link&igshid=MzRlODBiNWFlZA==